top of page
Search

Ar galima verslo portrete kryžiuoti rankas?

Pirmiausia, noriu padėkoti savo klientei ir gerai bičiulei, kuri atsiuntusi nuotraukos pavyzdį pridėjo žinutę “Tau komunikacijai idėja: 10 pozų dalykinei nuotraukai nesukryžiavus rankų ant krūtinės. Nu kiek galima?!?!?”


Tokį klausimą girdžiu dažnai tiek iš klientų, tiek iš kolegų. Būtų labai įdomu sužinoti ką manote Jūs, o aš savo nuomonę sudėjau į šį straipsnį. Pradžiai pasakysiu trumpai - manau, kad šitaip fotografuotis nėra niekuo blogai! 

Kai kurie taip, atrodo užsidarę, pasipūtę, susireikšminę. Bet bėda ne rankų kryžiavime, o bendroje kūno kalboje, žvilgsnyje, nuotaikoje. Jei žmogus atviras, pasitikintis savimi, kompetentingas, draugiškas ir dar visaip kaip šaunus, sukryžiuotos rankos nesugriaus tokio įvaizdžio. 


Jei asmuo išties turi šiek kiek padidintą ego, dėk rankas kur nori - nepasislėpsi :) Kryžiuotos rankos nebent išryškins tai. O apskritai, kam tai slėpti? Žmonės tuo ir įdomūs, bent man, savo skirtumais :) Žmogus su padidintu ego puikiai realizuos save vienose srityse, bus naudingas sau, komandai ir aplinkiniams, o žmogus, kuris yra super geras, nuoširdus, nuolankus, realizuos save kitose. Tik svarbu būti savo vėžiose. Nereikia mums visiems pulti persiauklėti - kokie esame, tokie :) Galime nebent vaidinti kitokius, bet tai vargina. 

Tai va, kartą ir visiems laikams pamirškime mitą, kad rankų kryžiuoti negalima. Greičiausiai tai buvo parašyta kokioje nors savipagalbos knygoje apie kūno kalbą, arba pasakyta kokioje nors televizijos laidoje. Toks gerai įsimenantis faktas, dažnai matomas, tad ėmė plisti iš lūpų į lūpas ir prilipo. Ir tada būna, fotografuoju verslo portretą, žmogus nori kryžiuoti rankas ir pats sako “ne, taip negalima”. Galima :) Tai net labai padeda - fotografuojami žmonės dažniausiai jaučiasi nepatogiai, šiek tiek jaudinasi, kai kurie sunkiau atsipalaiduoja. Rankų kryžiavimas naudingas tuo, kad žmogus fotosesijos metu, tą stresą keliančią akimirką, tikrai pasijaučia saugiau. Pabūna truputį šitaip, nurimsta, o tada daug lengviau fotografuojasi - jau ir rankos kišenėse gerai atrodo, ir pasiremti kažkur galima, ir prisėsti, ir nusišypsoti, ir pasijuokti. 


Tikrai neaskau, kad tik taip dabar visi turi fotografuotis. Kryžiuotos rankos nevisada “žiūrisi”. Jei žmogus stambesnis, o švarkas mažokas arba labai lieknas, o švarkas per didelis, jei rankos ne sunertos, o nepatogiai sudėtos - taip, atrodys keistai. Tam ir yra profesionalūs fotografai, kurie bendraus su Jumis ir padės ne tik atrodyti gerai, bet ir pasirūpins, kad visa ši patirtis atminty pasiliktų kaip džiugesį kelianti pramoga, kurią norėsis kartoti :) 


30 views0 comments

Comentários


bottom of page